« Najciekawsze instrume… | Strona domowa | Kto nie dostanie kred… »

Spłacenie długu na karcie kredytowej

czwartek, 01 czerwiec 2017 at 11:51 am. Użyte znaczniki: , , , ,

Jeśli próbujesz spłacić saldo na karcie kredytowej, w ofercie niższej lub nawet bez odsetek w przelewie na inny rachunek to zrealizowanie tego kartą kredytową może być bardzo kuszące. Chociaż możesz użyć przelewu aby uzyskać równowartość, aby spłacić jedną kartę kredytową z a pomocą drugie i zaoszczędzić na odsetkach, przed podjęciem decyzji, czy jest to najlepsza opcja, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

Ile kosztuje transfer pieniędzy?

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym jest to, ile transferu salda będzie to kosztować z góry. Wiele transakcji przeniesienia salda pobiera pewien procent kwoty, która zostanie przekazana w celu zakończenia transakcji. Kwota ta zostanie automatycznie dodana do twojego salda, więc musisz odliczyć kwotę od kwoty, którą chcesz zaoszczędzić przez przeniesienie długu.

Po drugie, należy rozważyć, czy będzie można w pełni wypłacić saldo przed końcem okresu wstępnego. Większość ofert transferu salda ma zerowy procent oprocentowania tylko przez określony czas, po czym stopa procentowa na koncie znacznie się zwiększa. A jeśli dokonasz płatności w zwłokach, najprawdopodobniej stracisz zero procentową stopę procentową i zaczniesz płacić znacznie wyższą stopę i to natychmiast.

Wreszcie niektóre oferty nie są zainteresowane ofertami odsetkowymi. Oznacza to, że jeśli zadłużenie nie zostanie spłacone w okresie wstępnym, odsetki są cofnięte aż do daty przeniesienia salda. Możesz zakończyć płacenie odsetek naliczonych od chwili dokonania przelewu, co kosztuje więcej i wyeliminuje wszelkie oszczędności. Pamiętaj, aby przeczytać drobny wydruk i wiedzieć, na co się zgadzasz.

Jak transfer środków może wpłynąć na Twój kredyt?

Jeśli oferta transferu salda znajduje się na istniejącym koncie, który masz od lat, więc w takim przypadku nie musisz ubiegać się o nowy kredyt w celu skorzystania z niego. Trzeba jednak rozważyć, w jaki sposób przenoszenie zadłużenia z jednego konta na inny wpływa na stopień wykorzystania konta, z którego się przenosisz, zwłaszcza jeśli masz już saldo na tym koncie.

Choć ogólna stopa wykorzystania zasobów na wszystkich kontach może pozostać taka sama, wyższa stopa wykorzystania na jednym koncie karty kredytowej może mieć wpływ na ocenę kredytową. Dla każdego, kto rozważa otwarcie nowego konta w celu przeniesienia salda, ważne jest aby pamiętać, że wniosek o nowy kredyt spowoduje przeprowadzenie zapytania dotyczącego raportu kredytowego. O ile jedno zapytanie nie będzie miało istotnego wpływu na wyniki kredytowe, może to wpłynąć na powierzchnię w przypadku złożenia wniosku o otwarcie nowego konta.