« Z czym trzeba się pog… | Strona domowa | Czy warto korzystać z… »

Warunki finansowe związane z kredytem hipotecznym

czwartek, 06 czerwiec 2019 at 11:09 am.

Każdy z nas myśląc o kupnie własnego domu bądź też mieszkania zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu bądź pożyczki, jednak w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się być kredyt hipoteczny. Niestety większość z nas nie może pozwolić sobie na kupno mieszkania bądź domu za własne pieniądze i musimy skorzystać z pomocy banku. Jak się okazuje kredyty hipoteczne różnią się warunkami umowy - w zależności od banku może się okazać, że będziemy potrzebować innych dokumentów i każdy bank zwróci uwagę na inne czynniki. Bardzo ważne jest również to na, jaką nieruchomość planujemy przeznaczyć pożyczone pieniądze. Ze względu na różne warunki otrzymania kredytu hipotecznego, warto sprawdzić ofertę przynajmniej kilku różnych banków, tylko wówczas będziemy mogli wybrać ofertę która będzie dla nas najkorzystniejsza i spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Który bank będzie najlepszy

Ja się okazuje nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie: „ który kredyt hipoteczny będzie najlepszy dla nas?”, jak się okazuje najtańsza oferta na rynku nie każdemu zostanie przyznana i nie każdy będzie mógł się nią cieszyć. Pamiętajmy też, o tym że kredyt hipoteczny to zobowiązanie na długie lata, więc nawet jeśli teraz nie dostaliśmy korzystnej oferty, za rok, dwa czy pięć możemy przenieść kredyt hipoteczny do innego banku.

Bank będzie oceniał naszą zdolność kredytową nie tylko na podstawie wysokości dochodów, ale również brana będzie pod uwagę umowa o pracę, a właściwie jej rodzaj. Umowa o pracę na czas nieokreślony jest oczywiście traktowana priorytetowo, jednak nawet osoby pracujące na umowę zlecenie mogą ubiegać się o przyznanie kredytu hipotecznego - pod warunkiem utrzymania ciągłości zleceń w ostatnich 12 lub 24 miesiącach, t kwesta uzależniona jest od banku i oferty na jaką się zdecydujemy.

Bardzo ważna dla banku jest nasza historia kredytowa, bank również zweryfikuje nasze koszty utrzymania. Zdecydowanie trudniej będzie uzyskać kredyt hipoteczny w pojedynkę czyli kredyt dla singla, jest to trudniejsze z uwagi na przeciętne zarobki jak również brak umowy na czas nieokreślony. Dwie pensje to zdecydowanie wyższy dochód, większa gwarancja spłaty kredytu w przypadku, gdyby jedna z osób przestała pracować.

Kredyt hipoteczny - na co zwrócić uwagę?

Decydując się na kredyt hipoteczny powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, do najważniejszych należy wysokość oprocentowania, wysokość RRSO, wysokość marży banku, a także obowiązkowe zabezpieczenia kredytu, okres kredytowania, a także wszelkie dodatkowe opłaty.