Wymarzone M na kredyt

21 02 19 - 09:09

Upragnione mieszkanie to marzenie wielu młodych. Trudno jednak dziś spełnić je od ręki. Stąd coraz częściej sięgają oni po rozwiązania proponowane przez placówki bankowe. Kredyty hipoteczne okazują się doskonałym rozwiązaniem w przypadku, kiedy bardzo poważnie zaczynamy myśleć o zakupie wymarzonej nieruchomości. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, warto zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami, przeanalizować wszelkie koszty i wydatki, a dopiero później wziąć pod uwagę realizację planów mieszkaniowych. Abyśmy w ogóle mogli zacząć myśleć o zaciągnięciu kredytu pod hipotekę, musimy przede wszystkim posiadać jakiekolwiek oszczędności. To wkład własny ma przede wszystkim zapewnić bank o naszej stabilności finansowej, gdyż nie pożyczają one pełnych kwot, potrzebnych na zakup upragnionego M.

Konieczne zabezpieczenie finansowe

Odpowiednie rezerwy finansowe mogą grać kluczową rolę podczas starań o kredyt. Kredyty hipoteczne jednak dość mocno „dają po kieszeni”, a nasza zdolność kredytowa może zostać dzięki temu dość poważnie nadszarpnięta. Z tego powodu dodatkowe koszty związane z późniejszym remontem należy koniecznie uwzględnić podczas kalkulowania wszelkich oszczędności. Minimalna wysokość wkładu własnego w przypadku zaciągnięcia kredytu, to przeważnie 20 procent wartości mieszkania. Jednak znajdziemy na rynku kredytodawców, którzy są skłonni sfinalizować transakcję za nieco niższą kwotę. Jednak nie może wynosić ona mniej niż 10 procent ceny kupowanego przez nas lokalu. To rozwiązanie ma jednak również swoje minusy. Po pierwsze jeśli wpłacamy na konto banku niższy procent wartości zakupionego mieszkania, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, gdyż wkład własny wynoszący poniżej oczekiwanych 20 procent, jest przez banki dodatkowo zabezpieczany, dzięki czemu mogą nieco wzrosnąć koszty.

Pomocy szukaj w sieci

Możemy otrzymać lepszą propozycję od banku, w przypadku, kiedy część potrzebnego wkładu wyłożymy fundusze z własnej kieszeni. Dzieje się tak dlatego, że wyższy wkład z naszej strony oznacza obniżenie marży kredytowej. Przekładając to na nieco prostszy język, obniża się w ten sposób koszt pożyczanej kwoty pieniędzy. Każdy z banków dostępnych na rodzimym rynku finansowym, na swój sposób próbuje oszacować metody maksymalnej zdolności kredytowej. A co może zrobić potencjalny kredytobiorca zainteresowany zaciągnięciem pożyczki? Przede wszystkim skorzystać z zasobów Internetu, sprawdzić porównywarki kredytowe i kalkulatory, które pomogą w dokładnym obliczeniu wszelkich kosztów związanych z zaciągnięciem kredytu. Są też portale prowadzące regularnie rankingi, w których można znaleźć wiele ciekawych i przydatnych informacji np. na temat, który z banków oferuje najwyższe kwoty kredytu. Kredyty hipoteczne nie należą do najtańszych produktów finansowych na rynku. Oprocentowanie często spędza sen z powiek potencjalnemu kredytobiorcy, lecz dla wielu z nich to jedyna szansa na spełnienie marzeń o własnym mieszkaniu. Dlatego warto bardzo dokładnie przeanalizować wszelkie dostępne na rynku rozwiązania. Z pomocą przychodzą również konsultanci online, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące kosztów i wydatków. Warto wiedzieć, że wysokość udzielonego kredytu zależy przede wszystkim od dwóch czynników jakimi są wartość nieruchomości oraz zdolność kredytowa klienta. Relacja pomiędzy wartością zabezpieczenia a kwotą kredytu, nazywana wskaźnikiem LTV, nie może przekroczyć 90 procent., chociaż zdarza się, że poszczególne banki mogą przyjmować bardziej restrykcyjne warunki.